вівторок, 16 березня 2021 р.

До 207 річниці Шевченка

Завдяки сервісу https://shevchenkotaras.adv.ua/ і технологіям доповненої реальності в день свого народження до нас на урок інформатики завітав Тарас Григорович Шевченко.Мудрі і одночасно актуальні слова, живі емоції поета - це щось неймовірне!

Зберегли кілька фото на згадку 

 

 



Також взяли участь у ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «Таємниця генія Шевченка» для учнів 5–11 класів на освітній платформі "НаУрок". Сам Тарас Григорович нам підказував!

Наші результати:
Всього учасників - 11
Найкращу результати: П'явка Мирослав, Шевцова Аміна

 

 

 

неділя, 14 березня 2021 р.

14 березня - День добровольця.

 


ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ



Учні 5-В класу долучилися до благодійної загальноліцейної акції, яка присвячена Дню добровольця! Діти принесли концервацію, крупи, солодощі! Щиро вдячні батькам за надану допомогу!


14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Це свято людей, які за покликом власного серця стали на захист рідної Батьківщини та боронять її від загарбників.

Дата вибрана зовсім не випадково. Саме 14 березня 2014 року перші добровольці з Майдану Незалежності вирушили на тренувальну базу, що під Києвом, для формування першого українського добровольчого батальйону. Навіть сьогодні переоцінити внесоку визвольну боротьбупершої хвилі добровольців доволі важко.

Таке явище як «феномен добровольця» з давніх-давен притаманне українському народу. Найвідомішим прикладом та проявом цієї національної риси є Запорізька Січ –воєнізована структура, що складалася з добровольчих батальйонів. Козаки століттями боронили Україну, захищаючи її від загарбників та ворогів.

Є приклад і в новітній історії України – це Революція Гідності та військові операції на сході України. В ті безрадісні дні звичайні українці, прості робочі, учні кинули свої справи, роботу, навчання та вийшли на головний майдан країни, щоб висловити свій протест проти антидержавної політики тодішнього керівництва країни.

Того ж 2014 року військкомати країни зафіксували рекордну явку добровольців. Люди приходили за покликом серця, не чекали на отримання повістки. І саме добровольці сприяли мобілізації сил в тилу, допомогли зібрати та озброїти армію.

Завдяки власній мужності, патріотизму, відданості національним інтересам, а також невичерпній любові до батьківщини українські добровольці стали гордістю свого народу.

Святкування Масниці!

 


Масниця - веселе свято, яке супроводжується різними гуляннями й обрядами, передує Великому посту!



У п'ятницю 12 березня учні 5-В класу також долучилися до святкування Масниці!









Масниця, або Колодій – прадавнє народне свято, присвячене проводам зими й приходу весни. Масницю прийнято відзначати впродовж усього тижня.

Коли Масниця у 2021?

Масниця є перехідним святом, дата її святкування змінюється щороку й безпосередньо залежить від Великодня. Традиційно вона відзначається цілий тиждень напередодні Великого посту.




Аби дізнатися, коли буде Масниця, необхідно від дати Великодня відняти 48 днів – цього дня розпочнеться Великий піст. Саме тиждень перед цією датою і є Масницею.

У 2021 році Великий піст у православних християн розпочинається 15 березня, тому перший день Масниці припадає на Міжнародний жіночий день. Таким чином, цього року масничний тиждень триватиме з 8 березня по 14 березня.

Історія свята Масниці

Масниця – стародавнє свято, що збереглося у слов’ян із язичницьких часів, коли звичаї грали важливу роль у житті кожної людини. Від самого початку її святкування було пов'язано, за однією версією, з прославлянням бога сонця Ярила, за іншою, – на честь бога Велеса, покровителя скотарства й землеробства.



Масниця 2021 - традиції та прикмети 

Хоч церква додала це свято до свого календаря й наповнила його новими ідеями, проте воно й дотепер зберегло низку ритуалів та обрядів. Так, у християнській традиції масничний тиждень вважається останнім етапом підготовки до Великого посту.

У стародавні часи масничний тиждень називали Сирного седмицею. Впродовж цього часу дозволялося їсти сир і масло, молоко та яйця. М'ясо ж було під суворою забороною. Нині ж це дуже веселе й ситне народне свято.

Як прийнято святкувати Масницю

Масниця – гучне, веселе свято зі смачною їжею, музикою, піснями та різноманітними розвагами перед Великим постом.

Одним із обрядових символів свята є велика лялька з соломи – опудало Масниці. Його вдягали у жіночий одяг, як стародавнє і священне божество. І, за традицією, наприкінці масничного тижня спалювали як уособлення зими, щоб розбудити весняну природу і розтопити холодний лід.

Хлопцям, які не зіграли весілля до Великого посту, як осуду чіпляли до поясу або до руки немаленьку колодку, яку можна було зняти лише за могорич або викуп. У такий спосіб молодим чоловікам нагадували про створення сім'ї. А, вже після закінчення посту, колодка мінялася у нареченої на писанки.

Міжнародний жіночий день 8 березня


Міжнародний жіночий день 8 березня



Дорогі матусі і бабусі! Вітаємо вас з Міжнародним жіночим днем! Бажаємо вам тепла і любові в серцях, чудового настрою і прекрасного самопочуття. Будьте красиві, щасливі, даруєте усмішки, радійте та отримуйте чудові враження. Ви – чарівні!




 Учні 5-В класу приготували для вас привітання!





Історія винекнення свята!

В Бразилії у Міжнародний жіночий день 8 березня 2020 року
Підпис до фото,


    1. З чого все почалося?

    Клара Цеткін
    Підпис до фото,

    У 1910 році в Копенгагені на Міжнародній конференції жінок Клара Цеткін запропонувала щорічно відзначати Міжнародний жіночий день

    Як і 1 Травня, свято 8 березня виросло з робітничого руху та має американське коріння.

    У 1908 році 15 тисяч жінок в Нью-Йорку вийшли на демонстрацію, вимагаючи скорочення робочого дня, збільшення заробітної плати та права голосу (в більшості штатів жінки здобули його у 1920 році, коли ухвалили 19-ту поправку до Конституції США). Наступного року Американська соціалістична партія запропонувала зробити останню неділю травня Днем трудящих жінок.

    У серпні 1910 року відома діячка німецької соціал-демократії Клара Цеткін на конференції в Копенгагені запропонувала заснувати Міжнародний день боротьби за жіноче рівноправ'я та емансипацію.

    Близько ста учасниць з 17 країн підтримали ідею одностайно.

    У 1911 році його вперше відзначили в Німеччині, Австро-Угорщині, Данії й Швейцарії.

    2. Чому 8 березня?

    Демонстрація у турецькому Діярбакирі 8 березня 2016 року
    Підпис до фото,

    Демонстрація у турецькому Діярбакирі 8 березня 2016 року

    Демонстрація в Нью-Йорку, з якої все почалося, відбулася 28 лютого. Клара Цеткін конкретної дати не називала. Перше святкування жіночого дня в Німеччині відбулося 19 березня в ознаменування Березневої революції 1848 року в Пруссії. Потім жіночий день у різних країнах відзначали 2, 9 та 12 березня, а також 2 і 12 травня.

    Дата 8 березня прийшла в міжнародний лівий рух з Росії. У 1917 році в цей день (23 лютого за старим стилем) почався страйк робітниць ткацьких фабрик у Петрограді з вимогами "Хліба й миру!", який переріс у революцію. Тиждень по тому російський імператор зрікся престолу, а тимчасовий уряд надав жінкам право голосу.

    У 1975 році Генасамблея ООН проголосила 8 березня днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправ'я.

    3. Які кольори символізують Міжнародний жіночий день?

    Жінка малює фіолетові смуги на обличчі під час феміністичного жіночого велосипедного протесту в Міжнародний жіночий день 8 березня 2020 року в Берліні, Німеччина
    Підпис до фото,

    Кольором 8 березня часто називають фіолетовий, оскільки він символізує гідність і справедливість

    Фіолетовий, зелений та білий - це кольори Міжнародного жіночого дня.

    Їх запропонував як символ боротьби за рівноправ'я британський Жіночий соціально-політичний союз у 1908 році. Фіолетовий знаменує собою справедливість і гідність, зелений - надію, білий - чистоту.

    4. Чи існує Міжнародний день чоловіків?

    Плакат до Міжнародного дня чоловіків, 2018 рік
    Підпис до фото,

    Міжнародний день чоловіків теж існує, але він залишився в тіні 8 березня

    Так, його святкують 19 листопада у понад 80-ти країнах, хоча формального визнання ООН не було.

    Акцент при цьому роблять на зміцненні здоров'я чоловіків та їхній сучасній ролі у родині.

    5. Як святкують 8 березня в різних країнах?

    Жінка тримає букет мімози
    Підпис до фото,

    Для багатьох свято 8 березня асоціюється з мімозою

    В Україні 8 березня - вихідний день. Жінкам дарують подарунки та квіти - за три-чотири дні до свята їхні продажі збільшуються вдвічі. Частина населення все ж вважає його радянським пережитком.

    У Китаї в цей день жінки працюють чотири години замість восьми, але рекомендація Держради КНР не є законом, тому деякі роботодавці її ігнорують.

    В Італії жінкам на 8 березня дарують мімозу. Ця традиція зародилася в Римі після Другої світової війни.

    У США березень вважають місяцем історії жінок. Щороку президент проголошує промову, в якій вшановує досягнення американських жінок.

    Цього року через пандемію коронавірусу 8 березня святкуватимуть переважно в онлайн-форматі.

    Святковий день!!!

                     2 березня 2021 року

     святкує свій День народження

    Субота Артем!




    Артеме!
    Вітаємо тебе з днем народження! Бажаємо, щоб твоє дитинство було щасливим, радісним і дуже веселим! Нехай у тебе завжди буде багато друзів добрих і чесних! Будь сам справжнім чоловіком, доброю людиною, справжнім помічником для батьків і всіх, хто тебе оточує! Нехай твоє серце залишається ласкавим і ніжним, а сила м’язів міцніє з кожним днем! Рости на радість рідних, будь щасливим !















    понеділок, 1 березня 2021 р.

    Змагання з Футзалу

     У середу 03.02.2021 у спортивній залі Кам'янського ліцею №1

     відбулися змагання з Футзалу серед паралелів 5-х класів.

     Команда 5-В класу хлопці отримали 2-ге місце.



    Вітаємо команду! Бажаємо успіхів!






    Безпечна поведінка в мережі Інтернет

     У понеділок, 01.03.2021, у 5-В класі відбулася

     виховна година на тему: 

    ''Безпечна поведінка в мережі Інтернет''









    Спілкування через Інтернет: чого від нього чекати і як з ним поводитися дитині

    Картинки по запросу спілкування в інтернеті

    Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє тобі знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло твого спілкування. І це стало можливим завдяки Чату, в соцмережах та іншим подібним сайтам.

    Спілкування у чаті, в соцмережах та на деяких інших сайтах поряд з користю може приховувати і суттєву небезпеку для дитини.

     


    Навчіть дитину

    СПІЛКУЮЧИСЬ В ІНТЕРНЕТІ ВОНА, ЗАРАДИ СВОЄЇ БЕЗПЕКИ, НЕ ПОВИННА НІКОЛИ:

    • повідомляти своєму віртуальному другу своє прізвище, домашню адресу, номер свого мобільного або домашнього телефону, номер та місцезнаходження своєї школи та інші дані;
    • розміщувати фотокартки, на яких ти оголений або у нижній білизні чи піжамі, а також відправляти комусь свої фото електронною або звичайною поштою;
    • повідомляти пароль до своєї Інтернет-сторінки. Пароль як ключ від квартири, тому нікому його не слідвіддавати!;
    • казати, що дитина вдома знаходиться вдома одна;
    • казати, що дитина сама знаходиться перед комп’ютером. 
    • обговорювати теми, які дитині неприємні або яких вона соромиться;
    • показувати віртуальному другу перед Веб-камерою своє тіло або якісь його частини, робити те, що їй не подобається.
    • відповідати на питання, які стосуються особистого життя або  тіла дитини. Нехай дитина пам’ятає: її тіло належить тільки їй і ніхто не має права розмовляти про нього з дитиною!;
    • розповідати багато про своїх друзів, знайомих та родину, особливо, видавати їхні таємниці;
    • відправляти поштою або передавати через когось свої особисті речі співрозмовнику по Інтернету;

    Крім того:

    • при реєстрації у Чаті ніколи не слід заповнювати поля, де  вимагають прізвище, номер мобільного та домашнього телефону, домашню адресу. Якщо ці поля обов’язкові, то краще слід вигадати для себе прізвище, адресу та номер телефону. Це потрібно для безпеки дитини. Взагалі, для реєстрації у Чаті, в соцмережах та на інших подібних сайтах слід створити для себе окрему електронну поштову скриньку;
    • коли вигадуєш у Чаті для себе нікнейм, то він не повинен бути схожим на  прізвище. Також він не повинен стосуватися зовнішнього вигляду особи;
    • у соцмережах та подібних сайтах слід  обмежити  доступ до власної сторінки невідомих тобі людей. Додавай до списку своїх друзів лише тих, кого ти добре знаєш у справжньому житті;

    Спілкування в Інтернеті не є  обов’язком, тому якщо дитині це більше не подобається або її лякають  Інтернет-друзі, то треба лише вимкнути комп’ютер і не повертатися більше до спілкування онлайн!

    Така обізнаність — запорука безпеки дитини як в реальному світі, так і у віртуальному просторі.

    В разі, коли підліток проводить весь свій вільний час у соціальних мережах, слід знайти альтернативу, яка б могла його зацікавити і відволікти. Наприклад, організувати спільний похід на природу, завести домашнього улюбленця, який потребує постійного догляду, чи запросити найкращих друзів вашої дитини для домашньої вечірки.

    Важливо, аби дитина чи підліток отримували необхідну кількість спілкування у реальному світі, оскільки соціальні мережі покликані не для того, щоб замінити реальне спілкування, а щоб його доповнити та розширити. Спілкуйтеся якомога більше з власною дитиною, розпитуйте про її інтереси, друзів і вподобання. Зробіть так, аби ви перебували у списку її «обраних друзів»!

    Не забувайте, наскільки важливо розповідати дітям про безпеку у віртувальному світі.

    5 простих правил для батьків

    1. Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність
    2. Опановуйте інтернет разом із дитиною
    3. Станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це
    4. Встановіть "Батьківський контроль". Регулярно оновлюйте антивірус
    5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів

    Інтернет-залежність: боремося чи піддаємося?

    Сьогодні наша реальність така: дитина сидить з ноутбуком на підлозі, жадібно намагається пройти онлайн-гру і збити нарешті настирливий корабель противника! На вітання він відповідає кивком голови, недбалим махом руки і швидкою відповіддю «мама-не-заважай-мені-я-дуже-зайнятий!». Все, що залишається робити батькам — задуматися, спробувати змінити ситуацію і безнадійно зайти в глухий кут.

    Якщо вашому «Інтернет-шпигунові» від 11 — 17 років, і він тривалий час (більше 2-х годин дня) сидить біля комп’ютера, тоді вам варто уважніше ознайомитися як з фізичними, так і психологічними симптомами Інтернет-залежності.

    Фізичні симптоми визначити більш реально, ніж психологічні. У зв’язку з цим ми перераховуємо найбільш поширені:

    — біль у зап’ястях

    — сухість в очах

    — порушення сну

    — головний біль

    — біль у спині

    — нерегулярне харчування

    — порушення сну

    Наявність декількох характеристик у вашої дитини вже говорить про те, що він проводить необмежений час за ноутбуком. Щоб зберегти здоров’я вашого чада, потрібно діяти і шукати альтернативу!

    Шукаємо виходи з ситуації, що склалася:

    — Обмежте час користування Інтернетом до 30 хвилин на день. Натомість купіть квитки в кіно для дитини та її друзів. Повірте, всі будуть тільки щасливі!

    — Використовуйте час, проведений в Інтернеті з користю. Наприклад: попросіть дитину пограти в суперцікаву гру завтра, а сьогодні подивитися онлайн-трансляцію з Парижу. Познайомте його з Ейфелевою вежею, Тріумфальною аркою і Лувром.

    — Не лінуйтеся, не здавайтеся і будьте хитрими. Попросіть про допомогу: наприклад, вам дуже потрібно дізнатися ім’я кота з твору Булгакова «Майстер і Маргарита». Проінструктуйте, підкажіть, що спочатку потрібно зайти в пошукову систему, далі ввести ім’я твору і почати пошуки. Діти люблять допомагати і відчувати те, що вони потрібні.

    Ваше основне завдання: не лякати дитину Інтернет-залежністю, а шукати альтернативні рішення. Впевнені, що у вас все вийде. Головне — не здаватися і не піддаватися!

    Кібербулінг

    Кібербулінг – психологічне насильство в мережі, переслідування з боку однолітків, що проявляється у вигляді знущань, насмішок, залякувань, інших дій, які негативно впливають на психічний стан підлітка.

    Вільне володіння необхідними технологіями дозволяє «агресорам» створювати іменні сайти образливого змісту, поширювати чутки, викладати фото-або відеоматеріали, що принижують гідність дитини або займатися від його імені кібер тероризмом, що загрожує безпеці дітей.

    У дитини створюється відчуття безвиході, навіть вдома його не залишає почуття тривоги, він впадає в депресію. Інформаційна атака може призвести до суїциду.

    Тінейджери рідко звертаються за допомогою, сумніваючись, що будуть зрозумілими та  бояться заборони на користування інтернетом. Необхідно знати, знущання в мережі карається чинним законодавством. Варто відразу звернутися в правоохоронні органи з наданням доказів.

    Кібермисливці

    Ким є типові інтернет-співрозмовники?

    Соціологічні опитування про безпеку дітей-підлітків в інтернет мережі надають такі дані про контакти:

    • родичі – 43 %;
    • віртуальні друзі – 21%;
    • незнайомі люди – 36%;

    Однак за великим рахунком віртуальні друзі – теж незнайомці. Таким чином, велику частину свого часу в мережі діти приділяють спілкуванню з сторонніми людьми, діляться своїми переживаннями, секретами, планами.

    Кібермисливці – хороші психологи, встановивши контакт на форумі, при обміні миттєвими повідомленнями в чаті, вони досить швидко набувають статусу друзів.

    Спочатку входять в довіру, оточуючи турботою і розумінням проблем, вислуховують, підтримують. Після цього «друг» поступово вносить до розмови нотки сексуальності, відбувається обмін фото, демонстрація матеріалів еротичного характеру.

    Мета кібермисливця – особиста зустріч.

    Контент «для дорослих»

    Багато хто вважає це найбільшою небезпекою. У цьому випадку варто враховувати суть відомостей і вік дитини. Тінейджерам необхідно знати деякі речі, наприклад, основи захищеного сексу. Ця тема викликає великий інтерес, і просто відмахнутися від неї не вдасться. Необхідно вивчити її під контролем дорослих в здоровій формі.

    На жаль, сумнівних сайтів дуже багато. Інформаційна пропаганда нездорових сексуальних відносин повинна бути виключена з поля доступу слабкої психіки дитини, щоб надалі уникнути можливу появу розладів або комплексів.

    Подібний контент можна заблокувати в налаштуваннях браузера (функція «батьківський контроль») або за допомогою спеціальних програм.

    Сайти, що містять сумнівну інформацію

    безпекадітей в інтернеті

    Це сайти, на яких йде пропаганда расової ненависті, фашизму, тероризму, жорстокості, наркотиків, алкоголю, куріння. Тобто, все що може внести зміни у формування моральних принципів, спотворити побудову пріоритетів і цінностей підлітка.

    Такий контент складно відстежувати, він ховається під цілком адекватними назвами. Хто ж припустить, що застигла картинка милого мультяшки на моніторі при активації починає нецензурно висловлюватися.

    Озвучуваний матеріал не тільки вражає своєю нецензурністю, а ще гірше пропонує точні інструкції по скоєння суїциду або вживання нового наркотику.

    Не варто залишати дитину наодинці з комп’ютером. Техніку слід розташувати так, щоб вона періодично потрапляла в поле зору батьків.

    Ігри

    Безліч ігор пов’язано зі сценами насильства, крові, психотропною атмосферою і еротичними сценами. В on-line грі використовують голосовий або текстовий чат. Під виглядом милої відьми або сміливого лицаря може виявитися збоченець. Про що він може говорити з неповнолітнім?

    Вигаданий світ гри різноманітний, в ньому можна багато чого собі дозволити. У цьому світі немає необхідності шукати шляхи самореалізації, легко спілкуватися з протилежною статтю, а, головне, можна проживати життя знову і знову. Відбувається повне занурення у віртуальний світ, реальне життя відходить на другий план.

    Окремою проблемою можуть стати сайти з азартними розвагами. Адже так легко стати багатим за півгодини», «здобути фінансову незалежність». Не виключено, що син почне робити цілком реальні ставки.

    Шахрайство


    Шахраї і способи їх дії йдуть в ногу з часом. Необізнаність і наївність дітей роблять їх легкою здобиччю. Один із способів обману – це «виграш». Повідомлення про приз (автомобіль, комп’ютер, телефон тощо). І для цього просто потрібно повідомити дані електронної картки (батьків) і повідомити цифри, які прийшли в смс на номер.

    Чи варто пояснювати, до яких наслідків призведе подібна інформація в руках шахраїв? Для того, щоб здійснити покупку в інтернет-магазині, зазвичай достатньо повідомити реквізити банківської картки і смс-код підтвердження платежу. І те, і інше підліток добровільно повідомляє «щедрим дядькам», які обіцяють приз.

    Все це і багато іншого виключає саме поняття – безпечний інтернет. Повністю обмежити доступ в кіберпростір неможливо, та й не потрібно. Величезна кількість розвиваючої корисної інформації, літератури, музики і просто спілкування за інтересами, зв’язок з родичами і друзями – все це можна знайти в інтернеті. Достатньо пояснити правила поведінки, щоб забезпечити особисту безпеку дитини шкільного віку в інтернеті.